عزیز شاهرخ به همراه گروه موسیقی بارین مهاباد دو روز در سقز به اجرای برنامه پرداخت. عزیزی شاهرخ، به گفته بهنام طاهری _که بر روی سن رفته و در جمع حاضران در کنسرت سخن گفت_ آخرین بازمانده نسل خوانندگان بزرگ موسیقی همچون حسن زیرک، ماملی، طاهرتوفیق و … است و هنوز در سن ۷۷ سالگی با قدرت در سالن های مختلف می خواند. با این وجود استقبال از کنسرت چنان که می باید گرم نبود به ویژه در شب اول که تعداد اندکی از شهروندان به سالن آموزشکده فنی سقز رفتند.

استاد عزیز شاهرخ در این کنسرت مجموعه ای از چند آهنگ خاطره انگیز و جدید خواند و در برابر تقاضا های مکرر مردم، آهنگی شیرین “به ها ره” –اثر ماندگار مرحوم ماموستا تاهیر توفیق- را بازخوانی کرد و شوری در سالن بر پاکرد.

بهنام طاهری، بهروز رضایی، وریا فرجی و بهزاد پیامی نیز در آغاز بخش دوم کنسرت در شب دوم با اهدای گل، به عزیز شاهرخ ابراز ارادت کردند و طاهری در سخنان کوتاهی از وی همچون یکی از بزرگان موسیقی کردی بازمانده از دوران طلایی خوانندگان اسطوره ای یاد کرد و از مردم از خواست یک دقیقه وی را تشویق کنند که حضار نیز چنین کردند.

عزیز شاهرخ بعد از کنسرت نیز دقایق طولانی را در میان مشتاقان موسیقی کردی گذراند و ضمن گفتگو با آنها عکس گرفت. وی در گفتگویی کوتاه با شارنیوز از اظهارنظر در مورد کنسرتش با گروه باران خودداری کرد و قضاوت را به مردم واگذار کرد.

وی همچنین در مورد یکی از جنجالی ترین مقطع های زندگی هنریش یعنی بازخوانی کاست از دست عشق توسط حمیرا و علی رضا افتخاری گفت: کسی به نام جلیل عندلیبی به خانه من آمد و با اصرار فروان خواست که کاستی ضبط کنیم که حاصل همان کاست از دست عشق شد، چندی بعد از بیرون آمدن این کاست، عدلیبی کار مشترکمان را هم به علی رضا افتخاری هم به خانم حمیرا فروخت و در آنها خود را آهنگ ساز آثار معرفی کرد در حالی وی در این کاست آهنگ سازی نکرد و بسیاری از آهنگ ها فولکلور بود.”وی در ادامه توضیح داد که از جلیل عندلیی شکایت نکرده ولی درخواست های مکرر او برای همکاری را نپذیرفته است.

از استاد عزیز شاهرخ در مورد آشناییش با موسیقی سقز می پرسیم، می گوید: آشنایی خاصی با موسیقی این شهر ندارم و تنها نوازندگانی چون آرش خورشیدی را که با آنها کنسرت هایی برگزار کرده ام را می شناسم.

لینک اصلی گزارش

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics