چند روز بیشتر به اولین اجرای گروه موسیقی سقز نمانده است و در هر جمع و محفلی سخن از این گردهم آیی هنری مهم است.

عده ای از سرمایه های موسیقی سقز بعد از سال ها کار بیشتر انفرادی و تدریس در آموزشگاه ها این بار خود دست به کار تشکیل گروهی شده اند که جای خالی آن در سقز احساس می شد. این چهره ها که هر کدام اعتباری برای موسیقی سقز هستند این بار شاگردان خود را از روی صحنه تحت تاثیر قرار خواهند داد به این امید که راه دشوار تداوم کار در آینده را با گامی استوار بردارند. تشکیل این گروه و اولین اجرای آنها از مهمترین رویداد های فرهنگی امسال خواهد بود و در آینده نیز از آغاز این حرکت بسیار یاد خواهد شد.

آزاد میرزاپور فرزند استاد رسول میرزاپور منشا تشکیل این گروه است. او بعد از سال ها نواختن در کنار چهره های ماندگار موسیقی ایرانی دوباره به زادگاه خود بازگشته است تا هم ادای دین کند هم همچون سال های جوانی پدر، محور برخی حرکت های تاثیر گذار باشد. باتوجه به پیشینه خانوادگی و کارنامه درخشان آزاد میرزاپور، توقعات از این برنامه بالا است و همه منتظر ارائه آثاری فاخر در بالاترین استانداردهای هنری هستند و همین کار را برای او و مابقی اعضای گروه سخت خواهد کرد.

بهنام طاهری(خواننده) علی طاهری(تار) احسان احساسی(تارباس) آرش خورشیدی(کمانچه) محسن برقی جانی(سه تار) افشین قدمی(نی) اسداسدبیگی(سنتور) مهردادمیرزاپور(عود) هیمن آسور(تنبک) وریافرجی(دف) هر کدام از اینها به تنهایی دارای هویت هنری منحصر به فرد خود هستند و هر کدام در سالهای اخیر توانسته اند نامی در عرصه هنر برای خود دست و پا کنند، چه با تشکیل گروه های موسیقی جدید و برگزاری کنسرت های مختلف چه با حضور درخشان در جشنواره های ملی و کسب افتخار برای خود و شهرشان! پس اگر شاخص های موسیقایی سقز را در نظر بگیریم به آسانی می توان به این گروه “جمع بزرگان” نیز لقب داد که از بخت مساعد از تجربه فراملی آزاد میرزاپور مدد گرفته اند و کنار هم جمع شده اند. درست است که به همان اندازه اتفاقی به نام تشکیل گروه سقز مهم است، اما درکنار هم ماندن آنها و تداوم کار نیز اهمیت دارد که از همین ابتدا باید به فکر چالش های آینده بود.saghezmusicgroup-515x289

 

تردیدی نیست که از اجراهای این گروه استقبال خواهد شد و این را می توان براساس مجموعه کنسرت های گفت که طی یک سال گذشته در سقز برگزار شده است به ویژه آخرین کنسرت بهنام طاهری که سالن جای سوزن انداختن نبود. هم اشتیاق سقزی ها برای شنیدن موسیقی خوب، هم پیشینه هنری اعضای گروه تضمین کننده این استقبال است و البته هرچه بیشتر به این هنرمندان بها داده شود آنها بهتر از اولین تجربه گروه استفاده خواهند کرد و در سفر به شهرهای دیگر با نام “سقز” آثار بهتری ارائه خواهند کرد و همین شاید در مقطع فعلی مهمترین رسالتی است که بر عهده گروه است.

مشتاقانه منتظر هفتم اردیبهشت خواهیم ماند.

 

 

 

منبع : شارنیوز

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics