به گزارش خبرگزاری مهر – سنندج :

فیلم کوتاه «مترسک ها هم می میرند» از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج موفق به کسب جایزه بهترین فیلم در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم لوکانیای ایتالیا شد.

مدیرانجمن سینمای جوانان استان کردستان  از کسب جایزه بهترین فیلم توسط یکی از تولیدات این انجمن در شانزدهیمن دوره جشنواره فیلم لوکونیای ایتالیا خبرداد و گفت: فیلم کوتاه مترسک ها هم می میرند توسط سرکیو مسگری تصویربرداری و لقمان سخنور هم تدوین آن را برعهده داشته است.matarsak

وی به موضوع این فیلم اشاره کرد و گفت: مترسک ها هم می میرند، روایتگر زندگی پیرزن و پیرمردی است که در زمان جنگ پسر و عروسشان را از دست داده اند.

وی اظهارداشت: جشنواره فیلم لوکانیا اولین و مهمترین جشنواره فیلم کوتاه و بلنددرجنوب ایتالیااست که هر ساله در شهر بیسیچی برگزار می شود.

مدیرانجمن سینمای جوانان استان کردستان ادامه داد: این جشنواره سال جاری از ۶ تا ۹ اگوست برگزار شد و یکی از تولیدات انجمن سینما جوانان استان هم توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند.

ثنایی به تولید فیلمی با عنوان آب یخ در سنندج خبرداد و عنوان کرد: فیلم روایتگرپیرمردی یخ فروش بیش از هر کسی ارزش قطره قطره ی آنرا می داند، زیرا که او در کویرشاهد آب شدن یخ هاست که خریداری ندارد.

وی با اشاره به اینکه نویسنده فیلمنامه و کارگردان این فیلم را جلال ساعد پناه برعهده داشته است، بیان کرد: سرکیو مسگری تصویربردار، ارسطو مفاخری صدابردار و لقمان سخنور تدوینگر و صلاح ساعدپناه نیز طراح صحنه این فیلم هستند.

وی اظهارداشت: این فیلم دو بازیگر شامل جهانگیرعثمانپور و چیاکو خورشیدی دارد و مدت زمان آن هم ۱۵ دقیقه است.

وی عنوان کرد: از ساخته های دیگر ساعدپناه می توان سیاه و سفید، صدای باران، تلویزیون در خیال، صدای سازاشاره کرد.

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics