پیدا شدن نوزاد سرراهی در سقز طی چند روز گذشته و انتشار عکس های او در گروه های تلگرامی موجی از ابراز تاسف شهروندان را به همراه داشت و افکار عمومی سقز را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

بر اساس گزارش شارنیوز پیدا شدن این نوزاد چهار روزه در نقطه ای از شهر موجب بروز نگرانی هایی در مورد سرنوشت وی شد. علی رغم اینکه شارنیوز جهت جلوگیری از افشای هویت در آینده، از انتشار جزئیات در مورد این نوزاد خودداری می کند اما در مورد وضعیت فعلی او تحقیق به عمل آورده تا از اینکه وضعیت او به کجا خواهد انجامید؟ اطلاعاتی به دست آورد.

پس از پیدا شدن هر نوزادی، دستگاه انتظامی وارد عمل می شود و نوزاد را مطابق قانون به متولی می سپرد. در این مورد نیز نیروی انتظامی , نوزاد گم شده را مطابق دستور دادستان، جهت معاینات پزشکی به بیمارستان تحویل داده و بیمارستان نیز با انجام آزمایشات لازم از جمله ایدز و هپاتیت سلامت جسمی نوزاد را تایید کرد و خوشبختانه هیچگونه علائم بیماری در هیچ سطحی مشاهده نشده است. از این بعد و براساس صراحت قانون، قیم این نوزاد سازمان بهزیستی است که این دستگاه نیز نوزاد را به شیرخوارگاه وابسته به سازمان بهزیستی تحویل میدهد.

در صورتی که کسی قصد به فرزندی قبول کردن این نوزاد را داشته باشد، تحت نظارت دستگاه قضایی و طی روال قانونی به واجدان شرایط تحویل داده خواهد شد. لذا شایعات به وجود آمده در مورد حضانت این نوزاد توسط بعضی افراد صحت ندارد.

در ضمن آگاهی مردم نسبت به چگونگی برخورد با این اتفاقات و حفظ هویت آینده این قبیل نوزادان بسیار مهم است و انتشار عکس یا جزئیاتی که موجب افشای هویت وی شود، می تواند در آینده سلامت روانی آنها را مورد تهدید قرار دهد.

 

منبع : شارنیوز

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics