در دوره ای که اغلب آهنگ های زیبایی که می شنویم بازخوانی آهنگ های معروف دیگر خوانندگان است یا نسخه های جدیدی از فولکلور غنی و تمام ناشدنی منطقه است، بر سر زبان افتادن آهنگی که تازه و همه چیزش از سقز سرچشمه گرفته شده باشد، مایه دلگرمی است.

“سفر” به آهنگ سازی و خوانندگی علا نباتی و شعری از “هه ژان بابامیری” ممکن است نوید آغاز دوره ای جدید را موسیقی سقز بدهد که هم آهنگ و شعر از هنرمندان سقزی است هم دارای چنان ویژگی های هنری است که در یادها بماند و بر سر زبان ها بیافتد، آهنگی که از زمان انتشارش در عید فطر گذشته بسیار در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و در محافل عمومی و خصوصی سقز در موردش گفته شد. همنشینی آهنگ سازی و تنظیم خوب با اجرای خوب خواننده و شعر زیبا یک اثر ماندگار ساخته است که دست اندرکاران آن می توانند به بودن در “سفر” افتخار کنند. هنر سقز نیز می تواند از هدیه ای که به موسیقی کردستان بخشیده است به خود ببالد.

“علا” در مرحله دوم خوانندگی خود قرار دارد و سعی می کند هرچه بیشتر از مرحله اول کاری خود فاصله گرفته و در قامت یک هنرمند مستقل ظاهر شود. او مدتی است با وسواس کارهایش را انتخاب میکند و برای انتشار آهنگ هایش هم عجله ای ندارد. چشم انداز پیشرفت او روشن است که کلید آن در تداوم روند جدیدی است که در پی گرفته است.

ماجرای “هه ژان بابامیری” و شعر سفر هم حکایت خاص خود را دارد که می توان در مجال مناسب تری به آن پرداخت. “هه ژان” استاد به خدمت گرفتن تشبیه و استعارات بدیع در به تصویر کشیدن زیبایی معشوق است و سفر نمونه کاملی از این ویژگی اوست. اگرچه این شعر در دهه ۸۰ سروده شده و باید منتظر مجموعه شعرهای جدید او بود تا دریافت که چه امکانات جدیدی به شعر خود افزوده است.

سەرچاوە : شارنیوز

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics