عبدالسلام یلدز سرمایه گذار کُرد ترکیه ای از سرمایه گذاری ۵۰ میلیون یورویی برای ساخت کارخانه سیگار و تصمیمش برای ساخت چند کارخانه دیگر در سقز خبر داد.
به نقل از کردپرس؛ سرمایه گذاری داخلی و یا خارجی در مناطقی توسعه نیافته مثل استان کردستان و به تبع آن شهرستان سقز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از سرمایه گذاری های خارجی در سقز توسط عبدالسلام یلدز سرمایه گذار کرد ترکیه ای تحت عنوان شرکت فراسازان توتون آپادانا برای ساخت کارخانه سیگارت سازی صورت گرفته و برنامه های دیگری برای ادامه و توسعه فعالیت ها در زمینه تولید لوازم خانگی و خوراکی دارد؛ که جهت واکاوی بهتر موضوع، مصاحبه ای را با این سرمایه گذار انجام داده ایم که به شرح زیر از نظرتان می گذرد:

ـ چه دلایلی باعث شد که در کشور ایران و شهرستان سقز اقدام به سرمایه گذاری نمائید؟

کشور ایران و به تبع آن استان کردستان و شهرستان سقز دارای ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری و احداث کارخانجات صنعتی است. وجود ثبات و امنیت برای سرمایه گذاری مسئله مهمی است، وجود برگ خریدهای مناسب اجتماعی از جمله نیروی کار جوان و متخصص هم در تصمیم ما مؤثر بوده، همچنین به لحاظ جغرافیایی شهرستان سقز موقعیت مناسب و عالی داشته و بر سر کریدور شمال غرب به جنوب کشور قرار داشته و هم مرز با عراق است یعنی می شود از سقز بعنوان یک قطب اقتصادی و دارای موقعیت مناسب تجاری استفاده نمود، به علاوه هزینه های جاری و خدمات در اینجا از مناطق مرکزی ایران و سایر کشورها مناسب تر بنظر می رسد، لذا پس از مطالعه و مشورت های لازم تصمیم به سرمایه گذاری در سقز گرفتم.

به علاوه آن بنده علاقه خاصی به توسعه این مناطق و کمک به ایجاد اشتغال مولد و خدمت به جوانان هستم و امیدوارم بتوانم خدمات مناسبی در این راستا ارائه نمایم.

ـ مشخصات کارخانه سیگارسازی را تشریح نمائید؟

کارخانه سیگار در زمینی به مساحت ۱۸ هزار مترمربع زمین در شهرک صنعتی در حال ساخت است، که مساحت سوله آن ۱۶ هزار متر و زیربنای ساختمان اداری نیز ۲ هزار متر مربع می باشد،برای احداث کارخانه سیگار در شهرک صنعتی سقز ۱۷۰ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است

میزان پیشرفت فیزیکی طرح حدود ۷۰ درصد است، همچنین کلیه ماشین آلات و مصالح آن خریداری و آماده است.

برای ساخت کارخانه چقدر هزینه خواهد شد و قرار است چقدر سیگار را تولید نماید؟

ساخت این کارخانه ۵۰ میلیون یورو هزینه خواهد شد، با بهره برداری از این ۵ برند سیگار خارجی و سالانه ۵ میلیارد نخ با هدف صادرات به کشورهای منطقه همچون: عراق، اوراسیا و… می شود که در نظر است با توسعه آن و راه اندازی خط دوم تولید سالیانه به ۱۰ میلیارد نخ برسد.

این کارخانه برای چند نفر اشتغال ایجاد می نماید؟

با راه اندازی فاز اول این کارخانه در سال جاری برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند و در ایجاد اشتغال بخش های وابسته، حمل و نقل و تجارت نیز مؤثر است. البته با راه اندازی خط دوم تولید میزان اشتغال به ۳۰۰ نفر خواهد رسید.

ـ آیا برنامه های دیگری برای سرمایه گذاری در بخش های دیگر در سقز یا سایر شهرستان ها را دارید؟

بله، تمایل به سرمایه گذاری و احداث چند کارخانه دیگر دارم، در صورتی که مسئولان بسترها و زمین موردنیاز را تامین نمایند، علاقه مند به سرمایه گذاری های بیشتر و احداث واحدهای صنعتی از جمله: کارخانه ساخت لوازم خانگی، نوشابه انرژی زا با برندهای معتبر در شهرستان سقز می باشم

ـ آیا توصیه ای به سرمایه گذاران و مسئولان دارید؟

شهرستان سقز محل مناسبی برای سرمایه گذاری و احداث واحدهای تولیدی است و سرمایه گذاران با اطمینان خاطر می توانند به سرمایه گذاری در این منطقه مبادرت نمایند.

از مسئولان سقز و استان کردستان بابت حمایت ها و همکاری ها تشکر می کنم و امیدوارم در تامین خدمات آب و گاز این کارخانه و تامین زمین برای کارخانه های تولید لوازم خانگی و نوشابه انرژی زا ما را یاری نمایند.

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics