به گزارش ایرنا، رحمت اله مه آبادی شامگاه سه شنبه در بازدید از فرودگاه سقز افزود: استان کردستان از زیرساخت های مناسب حمل و نقل از جمله راه مناسب و راه آهن برخوردار نیست و ایجاد فرودگاه سقز برای استان کردستان و استان های همجوار بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه از دو دهه قبل برای ایجاد این فرودگاه تصمیم گیری شده است ولی این طرح پیشرفت مناسبی نداشته ، افزود: برای اتمام فرودگاه سقز، جلسه ها و نشست های نوید بخش و مهمی با استاندار کردستان، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه، فرماندار، مدیر کل راه و شهرسازی کردستان و شهرداری سقز برگزار شده است.

محمد صادق وجدی مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان هم با اعلام اینکه باند فرودگاه سقز از پیشرفت ۴۵ درصدی برخوردار است، بیان کرد: تاکنون جهت انجام عملیات عمرانی فرودگاه سقز بیش از ۱۰۵ میلیارد ریال هزینه شده است و برای تکمیل آن بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

مدیر پروژه فرودگاه سقز هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، برنامه وزارت راه و شهرسازی برای اتمام فرودگاه سقز را خوش بینانه خواند و اعلام کرد: در سال جاری ۳۵ میلیارد ریال از طرف شرکت فرودگاه های کشور برای این طرح اختصاص یافته و از طرف وزیر راه وشهرسازی اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال هم قول داده شده است و اعتبار کلی طرح نیز در سال های آینده تامین خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با عنوان اینکه طرح جدید جامع فرودگاه سقز برای توسعه آن و انجام پروازهای بین المللی در مرحله نهایی شدن است اظهار امیدواری کرد با پیگیرهای وزارت راه وشهرسازی و استاندار کردستان این طرح مهم به سرانجام برسد.

علی اکبر ورمقانی افزود: تمام موارد مربوط به وظایف سیستم اداری شهرستان سقز در خصوص فرودگاه به جدی پیگری می شود و امیدواریم در دولت تدبیر وامید این طرح مهم به بهره برداری برسد و به مردم فهیم سقز هدیه گردد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: برای اتمام فرودگاه سقز از سوی وزیر راه وشهرسازی در نشست های اخیر قول تامین اعتبار لازم داده شده است که امید است در دولت دکتر روحانی، به بهره برداری برسد.

محسن بیگلری بیان کرد: اتمام فرودگاه سقز نقش مهمی در توسعه همه جانبه و به ویژه پیشرفت اقتصادی با توجه تصویب منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان دارد.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه سقز هم در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: آغاز تملک زمین برای احداث فرودگاه سقز که در مسیر سه راهی سقز، مریوان و سنندج و در پنج کیلومتری این شهر قرار دارد از سال ۸۲ شروع شده و سال ۸۵ مصوبه هیات وزیران گرفت و در سال ۸۶ عملیات عمرانی آن شروع شد.

تملک زمین برای توسعه فرودگاه، جابه جایی خطوط برق فشار قوی در اطراف باند، اجرای تاسیسات و ساختمان های فرودگاه، فنس کشی، ایجاد ترمینال فرودگاه از جمله مواردی بود که در جلسه جمعی از مسئولان استان و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور و تعدادی از معاونان وی امروز در فرمانداری سقز بحث وبررسی شد.

سقز به عنوان دومین شهر بزرگ کردستان در ۱۹۰ کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما

*

پر فروش ترین محصولات

هه نبانه بورینه
دیوانی ماموستا هیمن
دیوانی ماموستا قانع
دیوانی ماموستا شیرکو بیکس

تاییدیه سامانه ی ساماندهی

logo-samandehi

تاییدیه درگاه پرداخت

تبلیغات

Statistics